ŞEBİNKARAHİSARLI GENÇLERE KÜLTÜR GEZİSİ

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Gençlere Kültür Gezisi düzenledi.

 
Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Şebinkarahisar lı gençlere Kültür Gezisi adıyla tarihin sanatın kültürün yaşandığı gezi düzenledi. 35  liseli  gencin katıldığı gezi bir hafta sürecek . 19/09/2017 Salı günü Şebinkarahisar da olacaklar.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç;

Kültür gezisinin gençlere farklılıklar kazandıracağını , büyükşehirlerde yetişen gençlerin avantajlı Anadoluda ve kırsal kesimdeki gençlerin ise İstanbul ve Çanakkale tarihini kültürünü sanatını öğrenmede fazla avantajlarının olmadığını bu eksikliği sosyal sorumluluk projesi kapsamında belediye ce dernekle iş birliği içinde gençlere sunulmasının önemli, bir vazife olduğunu, girecekleri sınavlar için rehberlik yapılması gerektiğini ,seçecekleri ünüversiteleri tanımaları gerektiğini, kendi içlerinde yetişen ağabeylerinin  yurdun bir çok yerinde ve  İstanbul da  İş adamları olduklarını, onları tanımalarının kendilerine yön vereceğini belirterek elimizde bulunan tüm imkanları bende bvir Şebinkarahisar lı olarak gerek gençlerimize gerekse tüm hemşerilerimize seve sunacağım. Bu geziden sonra şebinkarahisar lı muhtarlarımızı aynı gezi niteliğiyle davet ediyorum. bundan da memnuniyet duyuyorum" dedi.

Sabah Sarıyerde dernek tarafından karşılanan gençler Sarıyer Belediyesinin Kilyos ta bulunan belediye sosyal tesislerinde 1 hafta süreyle konaklayacaklar.

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz;

gençlerin kültür sanat tarih ve gelecek için manevi değerleri çok büyük olan Çanakkale Şehitliğini ve Çanakkaleyi İstanbulda Ayasofya yı, Sultan Ahmet Camisini Dolmabahçe Sarayını, İstanbul Teknik Üniversitesi ni, Mimiatürk'ü gezi kapsamında tanıyacaklarını ve gezi sonrasında boğaz turu yaparak İstanbul'un eşsiz güzelliğini öğreneceklerini belirtti.Ayrıca bu tür gezinin ilk bu turla başladığını ilerleyen zamanlarda muhtarlar ve halk içinde geziler düzenleneceğini ifade etti. 
Gençler ise kendileri adına düzenlenen geziden çok heyecanlı ve mutlu olduklarını gezinin düzenlenmesine öncülük eden Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 'e saygı ile teşekkür ettiklerini belirterek 35 kişilik gurubun temsilcisi Murat Ceylan her iki başkana da grubu adına plaket takdim edeceğini ifade etti. Gurur duyan gençler

"Ne mutlu Türk'üm diyene"! !

sloganıyla yola çıktılar...


Şebin medya :Gülsen Akyol Mutlu