Esnaf Odası Başkanı Murat Bölük Güven Tazeledi

Şebinkarahisar da  Esnaf Odası Başkanlığı seçimi yapıldı

Mevcut Başkan Murat Bölük tek liste ile aday olarak güven tazeledi.


.Belediye Kültür ve İş Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen seçimde 368 üye bulunurken 61 üye oy kullandı. 60 geçerli oy ile 4 yıldır başkanlığı devam eden Murat Bölük yeniden seçilerek güven tazeledi.

Ticaret ve Gümrük Bakanlığının seçim uzmanları başkanlığında esnafların huzurunda  saat 13:00 kapalı zarf usulü yapılan seçim saat 17:00 da sona ererek yapılan sayımların ardından başkanlığa yeniden seçilen Murat Bölük ve Yönetim Kurulu Üyeleri açıklandı.


Başkan Murat Bölük gazetecilere yaptığı açıklamada ;

4 yıldır başkanlığı süresince ilçe esnafının sorunlarıyla ilgilendiğini , ancak gün geçtikçe gerek öğrenci nüfusunun azalması gerekse işsizlik nedeniyle büyük şehirlere göçün esnafı da olumsuz etkilediğini , kışın  esnafın kendi yağıyla kavrulduğunu, yaz mevsiminde gurbetçilerin gelmesiyle ekonomik hareketlilik sağlandığını fakat bu hareketliliğin yeterli olmadığını belirtirken  368 üyeliği devam eden  Şebinkarahisar esnafının vergi ödemlerinde sadakatli davrandığını  ve devlete olan borcun şeref borcu olduğu kanaatinin yaygın olduğunu ifade etti.

Sayın Bölük; şebinkarahisar ilçesinin vadiye hitap ettiğini,  ilçede ekonomik canlılığın sağlanması ve gelişmesi adına yatırımların ve göçün durmasının önemli olduğunu,  bu konuları  siyasi temsilcilerle görüşerek  birlik ve beraberlik içinde her sorunun üstesinden gelinebileceğini ve Şebinkarahisar esnafının uyum içinde halkla ilişkilerinin devam ettiğini aktardı. İlçe esnafıyla da gurur duyduğunu belirten başkan Murat Bölük kendisini yalnız bırakmayan seçmenine teşekkür etti ve  hayırlı berektli kazançlar dilediğini sözlerine ekledi.

Şebin medya: Gülsen Akyol Mutlu