ŞEHİT HAMZA KARACAOĞLU GÖZ YAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞEHİT HAMZA KARACAOĞLU GÖZ YAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TSK tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde, düzenlenen “Zeytin Dalı Harekâtı”nın 22 nci gününde şehit olan P.Uzm.Onb. Hamza Karacaoğlu, Giresun’un Çamoluk ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidimizin Türk Bayrağına sarılı naaşı 11 Şubat Pazar sabahı askeri uçakla Erzincan Havalimanında Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın da katıldığı askeri törenle karşılandıktan sonra karayolu ile Çamoluk ilçesine getirildi.

Alucra Belediyesine ait Cenaze aracı ile Çamoluk İlçesi Hürriyet Mahallesi Hürriyet Küme evlerindeki baba evine getirilen şehidimizin naaşı burada kurulan taziye çadırının önüne konularak, şehidimiz için Kur’an-ı Kerim tilavetleri okunarak, dualar edildi.

Çamoluk Merkez Camiinde İkindi Namazına müteakip, binlerce kişinin katılımıyla İl Müftüsü Muhitin Oral tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, tekbirlerle ve dualarla Çamoluk Şehitliğine getirilen Şehit P.Uzm.Onb. Hamza Karacaoğlu, burada gözyaşları ve dualar arasında toprağa verildi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından; Şehidimizin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, defin işlemlerinin ardından şehidimizin babası Süleyman Karacaoğlu’na, tören boyunca tabutunun önünde taşınan çerçeveli fotoğrafı da şehidin eşi Kıymet Karacaoğlu’na teslim edildi.

Duyarlı Şebinkarahisar halkı Çamoluktaydı.

Şehitini yeni toprağa vermiş acılı Şebinkarahisar halkı Çamoluk ilesinin yarasını sardı, acını paylaştı.

Şehit P. Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu’nun cenaze töreninde yol güvenliğinin ve tören güvenliğinin sağlandığı Şebinkarahisar Alucra ve Çamoluk ilçelerinde görevli emniyet mensubu ve askeri personel tarafından sağlandığı görüldü.

Bölge halkıyla beraber Şebinkarahisar halkının da yoğun katılım sağladığı Şehit Tankçı Uzman Çavuş Ufuk Akdağ’ın ailesinin ,

Şehit Birkan Gündüz’ün ailesinin törene katıldığı acılı aileyi telkin ettiği dikkatlerden kaçmadı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tören yerine geldiğinde önce acılı baba Süleyman Karacaoğlu anne Muazzez ve eşi Kıymet Karacaoğlu’na başsağlığı diledi.

05 Şubat 2018 günü Avutmuş mahallesinde toprağa verilen şehit Ufuk Akdağ’ın tören yerinde bulunan Babası Mehmet Akdağ Annesi Tülay Akdağ ve Ağabeyi Engin Aktağ’a başsağlığı dileğinde bulunarak tören yerine geçti.

Tören sonrasında Şebinmedya muhabirinin anne Muazzez Karacaoğlu’yla yaptığı röportajda ; anne sizi ben bu durumdan kurtarıp sizi düzlüğüe çıkaracağım borçlarınızdan kurtaracağım , buda senin sınavın geleceğim anne sabırlı ol “ dediğini dile getirirken eşi Kıymet Karacaoğlu ise her gün eşini aradığını yalnızca şehit düştüğü gün aramadığını Bitlis te göreve gittiği her günden itibaren kendini aradığını belirtirken, Afrin operasyonuna gittiği günden itibaren de her gün aradığını yalnızca şehit düştüğü aramayınca içine doğduğunu, gün içinde arkadaşlarının da olayla ilgili kendilerini aradığını akşamüzeri de askerlerin eve geldiğini görünce içine acı bir olayın söyleneceğini anladığını belirtti.

Şebin medya. Gülsen Akyol Mutlu